Životopis - Strana 2

25. února 2010 v 12:12 | MissCroft
16. května 1994 se žení s Lisou Marií Presleyovou, dcerou Elvise Presleyho www.youtube.com/watch . Poznali se kdysi na vystoupení Jackson 5, kam Lisu bral její otec. Když se Lisa poprvé vdala, byl z toho Michael smutný, protože už tehdy se mu líbila. Po mnoha letech se ale potkávají znovu a jsou dlouhou dobu v kontaktu. Lisa Michaela podporuje v těžkých chvílích a často se vídají. Berou se (nedlouho poté, co se Lisa rozvedla se svým prvním manželem) potají v Dominikánské republice a světu to oznámují až o téměř 2 měsíce později.

7.9.1994 společně zahájují 11. ceremoniál předávání cen MTV v New Yorku polibkem. Nějakou dobu jsou spolu moc šťastní, žijí v Lisině bytě nebo cestují po světě. Michael Lisu přivedl k charitě a má radost, že s ním sdílí jeho nadšení (i když ne na dlouho). www.youtube.com/watch

V roce 1995 vychází dvojalbum HIStory (nápad Sony) Na jednom cd jsou Michaelovi největší hity, na druhém zcela nové písně. Michael zde kromě zpěvu poprvé hraje i na kytary, klávesy, bicí a bubny. HIStory se stává nejvíce prodávaným dvojalbem.

Se sestrou Janet natočili futuristické video k písni Scream, což byl první vydaný singl nového alba. V písni se objevuje zlost a potřeba uvolnění po událostech v roce 1993 a směřuje především na bulvár. Videoklip vyhrál Grammy a mnoho ocenění na MTV. www.youtube.com/watch Jeho natočení bylo nejdražší v historii.

Ve videoklipu k písni You Are Not Alone (druhému Michaelově nejúspěšnějšímu singlu v 90. letech) zase vystupuje společně s Michaelem i Lisa.

Na konci roku 1995, po zkoušce na jeho připravované představení One Night Only s mimem Marceauem, se Michael zhroutil se srdeční slabostí a ve vážném stavu, zapříčiněném především dehydratací, byl převezen do nemocnice, kde musel pobýt několik dní. Bylo to v době, kdy už se jeho manželství s Lisou rozpadalo. V nemocnici se pohádali a poté i rozešli. Lisa postupně přiznala, že ho chtěla mít pro sebe a svou rodinu, ale on tu byl pro všechny, stále na cestách, aniž by považoval za nutné říci kde. V některých věcech byl příliš velký individualista. Moc si přál děti, ale ona viděla, že by to při tomhle životním stylu nezvládali, což Michaela dost ranilo. Lisa věděla, že kdyby spolu měli děti a rozešli se, ani jeden z nich by se jich nedokázal vzdát a neustále by o ně bojovali. Michael si v ten okamžik neuvědomil, koho ztrácí a nepokusil se udělat nic pro záchranu manželství.

Začátkem roku 1996 se Lisa s Michaelem rozvádí a oba jsou z toho hodně zničení. Po několika měsících se však udobří. Zůstávají přátelé, telefonují si, radí se a očas se vídají. Přeci jen se považují za spřízněné duše. Lisa nejdříve tvrdí, že s ním nemůže žít, a potom, že nemůže žít bez něho.

V září 1996 začíná v Praze první část turné History (končí v prosinci).
15.listopadu 1996, během svého turné HIStory, se v hotelu v Australském Sydney podruhé žení. Debbie Roweová je zdravotní sestra jeho dermatologa a dlouhá léta mu byla oporou ve zvládání jeho nemoci. Svatba probíhá především na popud Michaelovy matky.

V listopadu 1996 se Michael v Austrálii také účastní premiéry svého krátkého filmu Ghosts, který je se svou délkou 40 minut někdy spíše považován za nejdelší hudební videoklip. Michael v něm sám hraje 5 různých postav, zamaskovaný k nepoznání. Film obsahuje nejpodernější počítačové efekty. Včetně ceny za tento film získává Michael Jackson v roce 1996 22 nejrůznějších ocenění.
13.2.1997 se Debbie a Michaelovi narodil syn, Prince Michael Jackson Junior (Prince se jmenoval Michaelův dědeček i pradědeček). Pod tímto jménem je všude známý, v rodném listě má ale zapsáno jméno Michael Joseph Jackson Junior. Michael byl u porodu a Debbie ještě po letech s láskou a se slzami v očích vzpomíná, jak její květnatou mluvu vždy zakončoval jemnějšími výrazy. O tři dny později, 16.2.1997 se účastní oslavy 65. narozenin Liz Taylorové a zpívá jí píseň "Elizabeth I love you", kterou složil speciálně pro tuto příležitost. www.youtube.com/watch
V květnu 1997 vychází na popud Sony album remixů a několika nových písní Blood On The Dance Floor a poté se Michael vydává na druhou část turné HIStory, doprovázen ženou a synem. Za rok 1997 dostává 19 nejrůznějších ocenění.

Michael s Lisou na sebe stále nemůžou zapomenout. Lisa Michaela navštíví na jeho turné, společně oslaví i její narozeniny.

Na koncertě ve Švédsku pro něj v den jeho 39. narozenin přichystají oslavu přímo na pódiu a Michael to považuje za jeden z nejšťastnějších okamžiků na pódiu. Den poté tragicky umírá princezna Diana a Michael, otřesený smrtí přítelkyně, musí své další vystoupení zrušit. Ostatní koncerty věnuje právě jí. 15. října končí HIStory tour v Jižní Africe. Vidělo ho 4,5 milionu lidí a obsahovalo 82 koncertů ve 35 zemích.

3.4.1998 se narodila Paris-Michael Kathrine Jackson (Paris prý podle města, ve kterém byla počata, jméno Michael má proto, že si to Debbie přála a Kathrine je po babičce). Po jejím porodu už však Debbie nemůže mít další děti. Michael dostává 9 ocenění v hudební oblasti a je nominován na Nobelovu Cenu Míru.


V červnu 1999 pořádá Michael dva charitativní koncerty nazvané "MJ And Friends", jeden v Soulu a druhý o dva dny později v Mnichově. Vidělo je 120 000 diváků a Michael zde kromě jiného zpívá speciální píseň "What More Can I Give". Obou koncertů se účastní řada osobností a vítěžek (více než 3 miliony dolarů) je rozdělen mezi dětský fond Nelsona Mandely, Červený kříž a Unesco. Při svém vystoupení v Mnichově s Michaelem z několika metrů spadne lávka, na které stojí (diváci však myslí, že to je součástí vystoupení) a on kromě šoku utrpí i pohmožděniny žeber a zad. Přesto své vystoupení dokončí a zazpívá ještě jednu píseň. www.youtube.com/watch Hned poté v zákulisí zkolabuje a musí být ošetřen v nemocnici.

Ačkoliv se pár nikdy až tak moc netají tím, že jsou spolu především proto, aby se Michaelovi dostalo vytoužených dětí, jejich vztah do určité míry oběma vyhovuje, protože je hodně svobodný. Ani jeden z nich se totiž nedokáže kvůli tomu druhému vzdát své práce a nežijí spolu jako rodina. Na podzim roku 1999 se Michael a Debbie rozvádí. Debbie už dříve přiznává, že nezvládá být na každém kroku pronásledována novináři a fotografy. Péče o obě děti připadne Michaelovi, Debbie mu je nechává jako dar.Tento rok získává 3 ocenění (nejprodávanější singl: Thriller, Grammy za 25letý přínos hudbě a Bollywood award za humanitární činnost).

V květnu 2000 dostává v Monaku cenu Artist Of The Millenium Award přímo od prince Alberta a na podzim v New Yorku ocenění Angel Of Hope.

Michael veřejně, samozřejmě podporován cca 2000 svých fanoušků v ulicích Londýna, protestuje proti řediteli americké pobočky Sony Tommu Mottolovi. www.youtube.com/watch Ten byl po nějaké době skutečně sesazen z funkce. Problémy se Sony začali už při nátáčení alba HIStory. Sony si stěžovala, že Michael při natáčení zbytečně utrácí obrovské množství peněz a přestala mu je půjčovat (půjčky mezi umělci a nahrávacími spol. jsou běžnou praxí). Vhledem k tomu, že byl vůči Sony zadlužený, musel se zaručit svým ATV katalogem. Sony si poté stěžovala, že příliš dlouho otálí s vydáním nového alba, zároveň se jí nelíbili nové písně, takže jedno z plánovaných nových alb před rokem 2000 vůbec nevydala a poté také předčasně přestala s propagací alba Invincible, kterého se poté prodalo mnohem méně, než ostatních alb. Tlačila Michaela do konceptů, které se mu nelíbili a Michael začal mít strach, že ho chtějí zničit. www.michaeljackson.estranky.cz/clanky/prace-sony-po-roce-97/prace-sony-po-roce-97

6. března 2001 přednáší Michael na Oxfordské univerzitě - kiwi.pise.cz/125950-rec-na-oxfordske-univerzite.html

19. března je podruhé uveden do rock ´n´rollové síně slávy v New Yorku. Je nejmladším umělcem, který je zde se svou skupinou i jako sólista.

V září 2001, krátce před teroristickými útokeky, se v New Yorkské Madison Square Garden se uskutečňují dva koncerty na oslavu Michaelových 30 let v šoubyznysu. Oba koncerty jsou okamžitě vyprodány, přestože lístky stojí v přepočtu několik desítek tisíc korun. První část koncertu zpívají jiní umělci písně od a pro Michaela, v další části nastoupuje Michael se všemi svými bratry a rozjíždí šou jako za časů Jackson 5. Nakonec vystoupuje Michael s několika svými nejslavnějšími písněmi a sklízí obrovské ovace.

V říjnu 2001 vystupuje spolu s velkým množstvím slavných osobností na charitativním koncertě "What More Can I Give" ve Washingtonu.

7.11.2001 je uspořádana autogramiáda k jeho novému albu Invincible. I na tomto albu se Michael doprovází na hudební nástroje.

21.2. 2002 spatřil světlo světa Michaelův druhý syn, Prince Michael Jackson II., přezdívaný "Blanket", což v Michaelově rodině znamená něco jako požehnání. Jeho tzv. "náhradní matka" není známa (v některých státech USA je to naprosto běžná metoda, jak si pořídit dítě, v ostatních státech, vč. ČR, se o jejím zlegalizování diskutuje).

V dubnu 2002 zpívá na 50. výročí "American Bandstand...celebration" píseň Dangerous www.youtube.com/watch V červnu 2002 v anglickém Exeteru navštěvuje zápas fotbalového klubu na pozvání jeho nového předsedy U. Gellera a pronáší krásnou řeč o míru a harmonii ve světě. www.mjfanclub.net/home/index.php V červenci 2002 se Michael v NY objevuje podpořit přítele reverenda Al Sharptona a první National Action Network Headquaters a hovoří o právech umělců, úplatcích, spiknutí a rasizmu v nahrávacím průmyslu. www.mjfanclub.net/home/index.php

Od léta 2002 s Michaelem po dobu několika měsíců natáčí anglický žurnalista Martin Bashir unikátní dokument nazvaný "Living with Michael Jackson" (podobný dokument už natočil i o princezně Dianě). Michael s jeho natočením souhlasí vzhledem k tomu, že veškeré peníze za něj jdou na charitu. Dovolí Bashirovi cestovat s ním i být u něj doma. Otevírá mu své srdce jako to ještě nikdy před tím neudělal a mluví otevřeně o všech aspektech svého života. Když je však výsledný dokument zveřejněn, objevuje se šok, protože Martin Bashir sestříhal jednotlivé části tak, že ukazují Michaela v negativním světle a svým způsobem tak vedou k dalším debatám o jeho životě a obvinění. www.youtube.com/watch Nicméně Michael Jackson má svými kamerami také zachyceno celé natáčení, což přímo ukazuje, že Bashirův dokument není vůbec autentický. www.youtube.com/watch Bohužel až dost pozdě se k tomu Martin Bashir přiznal www.youtube.com/watch

Právě v Living with Michael Jackson se objevuje kontroverzní rozhovor s Gavinem Arvizem, jemuž Michael pomohl k uzdravení ze smrtelné choroby a jehož rodině dovolil pobývat v Neverlandu. Celá rodina Arvizova zde prezentuje svou velikou vděčnost vůči Michaelovi za veškerou pomoc a podporu, kterou od něj dostávají. Gavin se ale s Michaelem drží za ruku, což spousta lidí nepřijímá.

Během roku 2002 Michael Jackson dostává 7 ocenění v oblasti hudby a životních počinů, např. "Popstar of the Millenium Award" v listopadu v Berlíně na Bambi Awards.

V listopadu 2002 se účastní svědectví u soudu kvůli zrušeným koncertům, které měl uspořádat na přelomu tisíciletí a ve kterých se točilo velké množství peněz.

Ani šest let po rozvodu na sebe Michael s Lisou nezapomínají...Michael později přiznal, že se k němu Lisa chtěla vrátit a mít s ním těch deset dětí, ale že on je holt tvrdohlavý.

V květnu 2003 Michael předává na "The 3rd Annual Bet Awards" cenu Jamesi Brownovi, jeho velkému vzoru už od dětství. www.youtube.com/watch O tři roky později, 25.12.2006, James Brown zemřel.
V srpnu 2003 se Michael účastní párty "Celebration of love", kterou uspořádali přátelé a fanoušci na oslavu jeho 45. narozenin. Je nadšený z vystoupení pro něj přichystaných a pronáší řeč o naději do budoucna, o nových projektech, nových webových stránkách, které ho mají se svými fanoušky mnohem více propojit, protože se za ta léta staly jenou velkou rodinou, nových písních, nové charitatvní organizaci, kterou zakládá a většímu zpřístupnění jeho Neverlandu pro veřejnost.

Zatímco pracuje na plnění nových projektů, každou volnou chvíli tráví se svými dětmi a je opět nominován na Nobelovu Cenu Míru. Získává ocenění Power of Oneness za humanitární zásluhy (zvolen dětmi), Radio Music Awards za humanitární zásluhy, BMI Award za píseň Butterflies, klíč od rodného města Gary a klíč od města Las Vegas.

Během natáčení videoklipu k písni "One More Chance" ( www.youtube.com/watch , klip se pak už nikdy nedokončí), přesně v den, kdy se na pultech obchodů objevila kompilace jeho největších hitů Number ones, je Michael obviněn za obtěžování dítěte, podávání alkoholu mladistvím a spiknutí (omezování osobní svobody). Je na něj vydán zatykač. Žalobcem je Gavin Arvizo a jeho rodina.

18.11.2003 sedmdesát policistů provedlo přepadovou prohlídku ranče Neverland a zničili jeho vybavení. Přestože nenašli absolutně žádný důkaz, začíná dlouhé vyšetřování celého případu. kiwi.pise.cz/125951-obvineni-ii.html

Michaela podporuje celá rodina a jeho obhájcem se stává Thomas Messerau, jeden z nejlepších amerických právníků, který se kromě jiného zabývá také případy znevýhodněných osob, pro chudé lidi pracuje zdarma a asistuje nejrůznějším nevýdělečným organizacím.

V dubnu 2004 dostává Michael Jackson ve Washingtonu ocenění za humanitární pomoc Africe.
Od ledna 2005 Michael téměř denně usedal do soudní lavice. Rodiče, všichni sourozenci a fanoušci, kteří se denně shromažďovali podél cest, Michaela podporovali celou dobu trvání soudního procesu.13.6.2005 je prohlášen nevinným ve všech bodech obžaloby. www.youtube.com/watch Vyšetřování ho však postupně zlamuje, ztrácí hodně energie a opět musí brát léky na uklidněnou a proti bolestem. Opouští Neverland, protože pro něj už není domovem, ale místem, kde ho zradili ti, které měl moc rád.

Po soudním procesu odjíždí na několik měsíců do Bahrajnu, aby se psychicky i fyzicky zotavil. Pobývá i na klidném irském venkově. Na podzim 2005 je už zase ve studiu a v Londýně nahrává charitativní píseň na pomoc hurikánu Kathrina. V tomto roce vyhrává další ceny, např.je umělcem, který nejvíce ovlivnil černou hudbu. Znovu se v obležení svých fanoušků vrací k "normálnímu" životu, v jeho očích už je však mnohem méně radosti.

V květnu 2006 dostává Legend Award v Japonsku.

Na World Music Awards v listopadu 2006 přebírá od Beyonce, za obrovského potlesku diváků, Diamond Award. Dle Guinessovy knihy je nejslavnější žijící lidskou bytostí. Zpívá We are the world se sborem mladých lidí. 1) www.youtube.com/watch 2) www.youtube.com/watch

Opět si užívá klidu se svými dětmi, spolupracuje s mladšími umělci (Akon, Neyo, Will.I.Am a další) na nových písních, pracuje na spoustě nových projektů, získává další ceny. Roku 2009 je znovu nominován na Nobelovu cenu míru.
5. března 2009 oznamuje na O2 tiskové konferenci v Londýně nadšeným lidem, že zde v létě uskuteční sérii koncertů.

Na jaře 2009 nacvičuje na 50 okamžitě vyprodaných koncertů v Londýnské O2 aréně a zdá se být opět šťastný. Jak řekl Kenny Ortegga, Michael chtěl, aby jeho děti viděly, co v životě miloval: teprve teď byly dost staré na to, aby pochopily, co jako umělec dokázal. Také chtěl dát svým fanouškům další možnost, aby ho viděli, toužil s nimi zase navázat bezprostřední kontakt. Miloval je, byli to ti nejoddanější fanoušci na světě, jak říkával. V neposlední řadě se opravdu upřímně zajímal o životní prostředí. Bál se o planetu jako takovou a o její zdraví, o její budoucnost.

25.6.2009 umírá v Los Angeles po dvouhodinové marné snaze lékařů o jeho oživení. Je mu 50let. Některé internetové servery kolabují při tom, co si hroznou zprávu předávají lidé mezi sebou - na zeměkouli je zaznamenáno neuvěřitelně velké množství internetových a telefoních spojení. Lisa Marie na svém blogu uveřejňuje dopis o tom, že ho milovala, ale nedokázala ho zachránit před jeho sebedestruktivním chováním, a že věděl, že zemře podobně jako její otec Elvis. Je vděčná za chvíle, které s ním strávila a moc smutná. Smrt Michaela Jacksona je klasifikována jako zabití, jako viník je souzen osobní lékař Dr. Conrad Murray, který mu doma podal kombinaci silných sedativ, aniž by řádně zabezpečil jeho životní funkce.

Fanoušci z celého světa se shromažďují, aby společně truchlili. Přes internet se obnovují stará přátelství, vznikají nová, lidé si pomáhají sdílet svou bolest. Vznikají nesčetné akce, které Michaelu Jacksonovi vzdávají hold a připomínají jeho význam a poselství. Jeho hudba opět zní po celém světě.

Veřejné rozloučení se koná 7.7. ve Staples Centre v Los Angeles, v hale, ve které v předchozích týdnech nacvičoval své vystoupení. Chtělo se ho zůčastnit na 2 000 000 lidí z celého světa, vstupenky byly nakonec rozděleny pouze mezi 11 000 lidí. Rakev s Michaelovým tělem neslo jeho pět bratrů (všichni s jednou bílou rukavicí) a mezi proslovy přátel a mnoha krásnými písněmi, které ten večer zazněli, promluvila do mikrofonu i Michaelova dcera Paris. S pláčem řekla, že to byl ten nejlepší otec na světě a že ho moc miluje.

Michaelovo tělo je uloženo v hrobce ve Forest Lawn a není přístupno veřejnosti. Poblíž leží i jeho milovaný Walt Disney.

Aby se lidem dostalo alespoň něco z chystaných koncertů, sestavil Kenny Ortegga z mnohahodinových záběrů ze zkoušek film, ukazující Michaela a jeho tým. "This is it" se promítá v kinech po celém světě a je následován DVD s dalšími, dosud nezveřejněnými záběry."This is it" se stává prvním dokumentem v historii, který dosáhl první příčky sledovanosti filmů po celém světě, a taktéž vydělal nejvíce peněz ze všech dokumentů a koncertů.

Oči všech se nyní upírají k Michaelovým dětem, což je přesně to, před čím je on velmi chránil - nicméně sám před nějakou dobou řekl, že je světu už brzy představí. Podle Michaelovi závěti se o ně stará jeho maminka, které pomáhá celá rodina. Nejstarší Prince se uzavírá do sebe (Michael už dříve řekl, že má povahu po něm a bude to mít v životě těžké). Pozorní fanoušci i britský tisk si povšimli, že přestože má Prince světlou pokožku, na jeho prstech a krku jsou rozeznatelné světlejší skvrny. Michaelova sestra La Toya, stejně jako už dříve Karen Faye, v listopadu potvrdila, že Prince má také vitiligo. Malý Blanket ještě moc nechápe, proč už tatínka neuvidí, v noci nespí a pláče. Jedenáctiletá Paris se dle příbuzných dokáže se smrtí vyrovnávat nejlépe. Má pokoj polepený obrázky svého otce, píše mu dopisy, kouká na videa s ním a doma nosí jeho trička, na kterých je stále cítit jeho vůně.

Po Michaelu Jacksonovi zůstalo velké množství rozpracovaných projektů a stovky dosud nevydaných písní, včetně vážné hudby. Některé materiály budou postupně zveřejňovány.

I po své smrti získává Michael Jackson množství cen. Na konci ledna 2010 za něho Grammy přebírají jeho děti. Po uvedení nové verze klipu k Earth Song ve 3D, který měl být použit při koncertě (poprvé v historii), publikum vstává ze svých židlí. Na podium vystupují Prince a Paris (Blanket zůstal v zákulisí) a s trémou, ale velikým odhodláním krátce promlouvají o tom, že s hrdostí přijímají cenu za svého otce, který tu dnes měl být. Děkují Bohu za to, že na ně posledních sedm měsíců dával pozor a také babičce a dědovi za jejich lásku a podporu. Vzpomínají také na fanoušky Michaela a připomínají, že jejich otec se vždy zajímal o planetu a lidi, s prostým poselstvím lásky ve svých písních. Chtějí pokračovat v šíření tohoto jeho poselství...


ZDROJ: http://kiwi.pise.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama